Kaitselüliti 2 kaitsefunktsioon
- 2021-09-24-
Kaitsefunktsioonkaitselüliti 2
1. Laadimiskaitse
Laadimiskaitse koosneb kaheastmelisest kaheajalise piiriga faasi liigvoolust ja üheastmelisest nulljada liigvoolust. Vool võetakse kaitselüliti TA-st. Kui laadimiskaitse on sisse lülitatud, rakendub vastava sektsiooni faasivoolu element pärast vastavat seadistusviidet ja laadimiskaitse väljalaskeava lülitub väljakaitselüliti. Pärast laadimiskaitse aktiveerimist aktiveerub rikkekaitse ja seejärel rakenduvad teised kaitselülitid läbi rikkekaitse viivitusväljundi. Lisaks blokeerivad ja taassulgevad rikkekaitse, surnud tsooni kaitse, ebaühtluse kaitse ja laadimiskaitse toimingud. Laadimiskaitse aktiveeritakse ainult siis, kui liini (trafo) laaditakse, ja see väljub kohe pärast normaalset laadimist.
2. Surnud tsooni kaitse
Surnud tsooni põhjus: Kui kaitselüliti ja voolutrafo vahel tekib lühis, ei saa paljudel juhtudel viga pärast kaitse aktiveerimist eemaldada.
Surnud tsooni konfiguratsiooni olulisus: Arvestades selliseid surnud tsooni rikkeid jaamas, on vool üldiselt suurem ja mõju süsteemile samuti suurem. Kuigi eemaldamise ebaõnnestumine on usaldusväärne, nõuab tõrkekaitse toiming üldiselt pikka viivitust, nii et eriline Seadistage surnud tsooni kaitse kiiremini kui rikkekaitse toiming.
Surnud tsooni kaitse sisend: tõrkekaitse sisendi alusel sisestatakse surnud tsooni kaitsefunktsiooni jõustumiseks ka surnud tsooni kaitse juhtsõna.
Surnud tsooni kaitse tegevus: kolmefaasiline väljalülitussignaal + kolmefaasiline väljalülitus + surnud tsooni voolutegevus, surnud tsooni kaitse aktiveerub pärast surnud tsooni viivitust.
Surnud tsooni kaitse väljalaskeava: sama mis kaitselüliti rikkekaitse väljalaskeava, see tähendab, miskaitselülitidrakenduvad külgkaitselüliti rikkeväljundis ja millised kaitselülitid rakenduvad külgkaitselüliti surnud tsooni väljalaskeava juures.
Seetõttu on surnud tsooni kaitse kinnitatud rikkekaitseplaadi külge. Surnud tsooni kaitset võib mõista ka alternatiivse rikkekaitsena.
3. Kolmefaasiline ebaühtlane kaitse
Kolmefaasilise ebakõla päritolu: jagatud faasi jaokskaitselülitiSeadme kvaliteedi ja toimimise tõttu võivad kolmefaasilise kaitselüliti töötamise ajal esineda ebajärjekindlad toimingud, mille tulemuseks on ainult ühe või kahe faasi väljalülitamine, mis on mittetäisfaasilises ebanormaalses olekus.
Kolmefaasilise ebakõla kahjustused: kui süsteem on mittetäisfaasilises tööolekus, põhjustavad negatiivsed jada, nulljada ja muud süsteemi komponendid elektriseadmetele teatud kahju ning mõjutavad ka süsteemi õiget toimimist. süsteemi kaitseseade, mistõttu elektrisüsteem ei tohi olla pikk. Mittetäielik faasitöö õigeaegselt.
Kui liini uuesti sulgemine ebaõnnestub, ei ole süsteemi mittetäisfaasilisele režiimile minnes muud kaitset selle vea kõrvaldamiseks. Seetõttu on poolfaasilise töö kaitselülitisse paigaldatud mittetäisfaasiline kaitse (kolmefaasiline ebaühtlane kaitse). Kui faas jõuab teatud ajahetkeni, jäetakse teised faasid vahele.
Kolmefaasilise ebakõla realiseerimine: kaitsefunktsioon kolmefaasilise ebakõla ebanormaalse oleku kõrvaldamiseks. Kõrgepinge- või ülikõrgepingesüsteemides onkaitselülition üldiselt paigutatud
See on rakendatud korpuses, kuid see on rakendatud ka kaitselüliti kaitses (või liinikaitses).
Ebakõlakaitse on kaitselüliti korpuses, riikliku võrgu 18 vastumeetmete nõuded: 220 kV ja kõrgema pingetasemega kaitselülitid peaksid olema varustatud kaitselüliti korpuse kolmefaasilise asendiga
Ebaühtlane kaitse. Isegi pärast seadme ühefaasilist väljalülitamistkaitselüliti, kui taassulgemistoimingul ei õnnestu kaitselüliti uuesti sulgeda rõhu, mehaanilise, sekundaarahela jne tõttu, tuleb kolmefaasiline lüliti välja lülitada 2–2,5 sekundi jooksul ja uuesti sulgemine pole vajalik. Tagada süsteemi ohutus.
Kui kaitselülitil puudub kolmefaasiline ebaühtluse kaitse, saab paigaldada sõltumatu kolmefaasilise ebakõlakaitseseadme. Sõltumatu kolmefaasiline ebaühtlane kaitse, välja arvatud kaitselülitid
Lisaks abikontaktile või asendikontaktile, mis moodustab käivitusahela kolmefaasilise ebaühtluse hindamiseks, saab ahela töökindluse parandamiseks kasutada ka nulljärjestuse voolu ja negatiivse järjestusega voolu.
Kolmefaasilise ebakõlakaitse sisend: kui kolmefaasiline ebaühtluse kaitse pehme plaat ja kõva plaat on paigaldatud, töötab kolmefaasiline ebakõlakaitse funktsioon.
Kolmefaasiline ebaühtlane algus: kolmefaasilise hüppepositsiooni sisend on ebaühtlane + hüppeasendi faas puudub vool.
Kolmefaasilise ebaühtluse kaitse toimimine: ebakõla aktiveeritakse nulljärjestuse avamise juhtsõnaga, ebajärjekindel käivitus aktiveeritakse ebajärjekindla nulljärjestuse voolukriteeriumiga ja seejärel rakendub kolmefaasiline kaitselüliti ebaühtlase viivitusväljundi kaudu. . Ebakõla aktiveeritakse negatiivse järjestuse avamise juhtsõnaga, ebajärjekindel käivitus aktiveeritakse ebajärjekindla negatiivse järjestuse voolukriteeriumiga ja seejärel rakendub kolmefaasiline kaitselüliti ebajärjekindla viivitusväljundi poolt. Kui mõlemast ülaltoodud juhtsõnast väljutakse, on kolmefaasilinekaitselülitipärast ebajärjekindlat kolmefaasilist käivitust käivitab ebaühtlane viivitusväljund.
Kolmefaasiline ebakõlakaitse toiming ei käivitu riket ja samal ajal blokeeritakse taassulgur.
Kolmefaasilise ebaühtlase kaitse lukustamine:kaitselülition 12 sekundit kolmefaasilises vastuolus olekus, väljastatakse positsiooni ebakõla häire ja kolmefaasiline ebaühtluse kaitse blokeeritakse.
Kolmefaasilise ebaühtlase kaitse aegrelee seadistuspõhimõte: Releekaitseseadme kolmefaasilise ebaühtluse kaitse viivituse seadistus peaks suutma vältida uuesti sulgemise toimimisaega.
4. Vahetu järgihüpe
See ahel on kasutaja otsustada, kas see sisestada. Hetkeline järelkontroll jaguneb: ühefaasiline järelkontroll, kahefaasiline väljalülitus kombineeritud kolmefaasiline ja kolmefaasiline järelkontroll. Hüppa pärast nende kolme silmuse väljumist
Selle eestkaitselülitiKui käivituselement on aktiivne, saavad väljalülituskäsku saata ainult kolm ülaltoodud ahelat. Ühefaasiline järelkontroll: Võtke liinikaitselt vastu Ta, Tb, Tc ühefaasilise väljalülituse signaal ja vastava faasi kõrge konstantse vooluga element hakkab tööle ning toimub hetkeline faasiväljalülitus.
Kahefaasiline väljalülitus ja kolmefaasiline väljalülitus: võetakse vastu liinikaitse kahefaasiline väljalülitussignaal ja võetakse vastu ainult kahefaasiline väljalülitussignaal ning mis tahes faasi kõrge konstantse vooluga element aktiveeritakse ja kolmefaasiline väljalülitamine kombineeritakse pärast 15 ms viivitust.
Kolmefaasiline järelkontroll: pärast kolmefaasilise väljalülitussignaali vastuvõtmist ja mis tahes faasi kõrge konstantse väärtusega vooluelement toimib, väljub hetkeline kolmefaasiline väljalülitus.
5. Otsus vahelduvpinge katkemise kohta
Vahelduvpinge katkemise hindamise kriteerium on: kaitse ei käivitu ja kolmefaasilise pingevektori summa on suurem kui 12 V ning teleri lühiliini ebanormaalne signaal saadetakse pärast 1,25-sekundilist viivitust. Kui teler on lahti ühendatud, eemaldatakse väikese võimsusteguri komponent ning sünkroonimise tuvastamise ja mitterõhu tuvastamise funktsioonid suletakse ning muud funktsioonid on normaalsed. Kui kolmefaasilise liini pinge taastub normaalseks 10 sekundiks, jätkab see automaatselt normaalset tööd.
6. Häire ebanormaalse väljalülitusasendi kohta
Kui TWJ on aktiivne ja faasiahelas on vool või kolme faasi TWJ positsioonid on ebaühtlased, teatatakse TWJ ebanormaalsusest pärast 10S viivitust.